Blog2020-10-23T17:33:54+00:00

Sport

Spanjë 3-1 Kosovë: Besar Halimi shënon një gol të jashtëzakonshëm nga distanca në eliminatoren e Kupës së Botës

April 1st, 2021|Sport|

Spanja ka shënuar fitore ndaj Kosovës me rezultat 3-1, në kualifikueset e Kampionatit Botëror “Katar 2022”. Goli i parë për Spanjën u shënua në minutën e 34-të nga Dani Olmo, e përcjellur dy minuta më [...]

Interi mposht Milanin dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

January 27th, 2021|Sport|

Interi ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, pasi e ka mposhtur Milanin në kohën shtesë me rezultat 2-1. Rossonerët shkuan në pushimin e pjesës së parë me epërsi, pasi Zlatan Ibrahimovic shënoi në minutën e 31-të nga një asist i Mietes. [...]

Load More Posts

Argëtim

Koncerti magjepsës i Andrea Bocellit i titulluar “Music For Hope” nga Katedralja Duomo di Milano ka thyer rekordet botërore

April 17th, 2020|Argëtim, Personazh|

Koncerti magjepsës i Andrea Bocellit i titulluar “Music For Hope” nga Katedralja Duomo di Milano ka thyer rekordet botërore. Performanca e së dielës së këngëtarit të Operas, me rastin e Pashkëve, është bërë ngjarja [...]

Load More Posts

TiBO

𝗧𝗜𝗕𝗢 𝗧𝗩 shton larmishmërinë e programacionit me 𝟮𝟬 𝗸𝗮𝗻𝗮𝗹𝗲 të reja 𝘁𝘂𝗿𝗸𝗲.

April 16th, 2021|TiBO|

Vizitoni Turqinë nga ekranet tuaja me TiBO! Në këtë periudhë të “rilindjes” mediatike Turke, ne në partneritet me Filsat, një ndër distributorët televiziv turk më të mëdhenj, vendosëm të sjellim tek ju 20 kanale ekskluzive [...]

LIVEME Blerina Kapaj, Anëtare Ekzekutive e Bordit të TIBO nga Kristi Kumria, Business Magazine

January 28th, 2021|TiBO|

Bisedë e lirë me Blerina Kapaj, Anëtare Ekzekutive e Bordit të TIBO për t’u njohur me zhvillimet më të fundit të kompanisë TiBO, zgjerimit të gamës së shërbimeve dhe ndryshimet e brandit që reflektojnë [...]

Load More Posts

Personazh

Denion Meidani – Liria e fjalës përkundrejt përmbajtjes së saj

December 22nd, 2020|Personazh|

Sot, shumë çështje të ndjeshme, me të cilat përballemi, në thelb, janë  konflikte të brendshme midis vetë vlerave tona. Aktualisht po vihet në kandar liria e fjalës përkundrejt përmbajtjes së saj; linçimi abuziv e [...]

Load More Posts

Televizion

Tom Cruise dhe NASA gati për filmin e parë në hapësirë

May 7th, 2020|Personazh, Televizion|

Aktori Tom Cruise dhe NASA do të kenë projektin e parë të filmit në hapësirë. Lajmi u konfirmua nga agjensia hapësinore amerikane, gjithashtu treguan se janë në bisedime me Tom Cruise. “NASA është e [...]

60 vjet TVSH, 60 vjet lajme | Historia e kronikave televizive

April 30th, 2020|Televizion|

Një raport i 19 mars 1960 nga Drejtoria e Radiodifuzionit, analizon fillimin e transmetimit eksperimental, rrezja e transmetimit 20 km, kosto 2 milionë rubla përveç aparaturave të dhuruara dhe ku redaksia për emisione muzikore, letrare, [...]

Load More Posts

Turizëm

Financial Time: Shqipëria ndër destinacionet më të mira për vitin 2020

February 3rd, 2020|Turizëm|

"Mali i Zi ishte protagonisti i vitit 2019, por i gjithë rajoni po rritet." - thotë Jonny Bealby i Wild Frontiers duke shtuar se deri në vitin 2020 rezervimet në rajon janë rritur me 15% [...]

Rregulla të reja për hyrjen e shqiptarëve në vendet e BE, njihuni me sistemin e ri të kontrollit

January 20th, 2020|Turizëm|

Duke filluar nga viti 2021 shtetasit e vendeve jashte Bashkimit Evropian do të përballen me një sistem të ri me rregulla të reja për lëvizjen e tyre pa viza drejt vendeve Shengen. Sistemi Europian [...]

Load More Posts

Sociale

Kush është pacineti zero në shpërthimin e koronavirusit

April 1st, 2020|Sociale|

Autoritetet kineze dhe ekspertët nuk po bien dakord për origjinën e shpërthimit të epidemisë së koronavirusit. Më konkretisht, në faktin se kush është “pacienti zero ” në përhapjen e kësaj sëmundje të re. I njohur [...]

Ambasada e SHBA nxit qytetarët amerikanë të planifikojnë kthimin e menjëhershëm në Shtetet e Bashkuara

March 25th, 2020|Sociale|

 | Ambasada e SHBA nxit qytetarët amerikanë të planifikojnë kthimin e menjëhershëm në Shtetet e Bashkuara, përveç rasteve kur jeni të përgatitur për të qëndruar në Shqipëri për një kohë të pacaktuar. Të gjitha pikat [...]

Load More Posts
 • Mobile
 • Telefon
 • Viber/WhatsApp
 • E-mail
 • Bli Online

Europë, Australi, Azi, Afrikë

 • (355) 67 600 6767
 • +355 44 31 4444
 • (355) 689082244
 • info@tibo.tv
 • www.tibo.tv

Amerikë, Kanada

 • (844) 842-6872 
 • (917) 775-5003 / (917) 775-5012  
 • (355) 689082244
 • info@tibousa.com
 • usa.tibo.tv
We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. More info Prano