Blog2020-10-23T17:33:54+00:00

Sport

Juventusi fiton Superkupën e Italisë, Insigne “tradhëton” Napolin

January 20th, 2021|Sport|

Për herë të 9-të në histori Juventusi fiton Superkupën e Italisë. Në Mapei Stadium bardhezinjtë kampionë të Serie A mposhtën me rezultatin 2-0 Napolin fitues të Kupës së Italisë, me Andrea Pirlon që arriti të [...]

Load More Posts

Argëtim

Të bllokuar në parajsë: Të sapomartuarit ngecin në resortin luksoz në Maldive për shkak të emergjencës Covid-19

April 8th, 2020|Argëtim|

Dy të sapomartuar nga Afrika e Jugut, Olivia dhe Raul De Freitas, u nisën për të shijuar muajin e tyre të mjaltit në një resort luksoz në Maldive. Ata do të kalonin në ishull vetëm [...]

Koronavirus, tryezë midis dy ballkoneve. Dreka e pabesueshme në Porto San Giorgio

April 1st, 2020|Argëtim|

Porto San Giorgio - Qendrat historike të qytetit përbëhen nga komunitete të vogla, ku ende jetohet me vëmendje nga fqinji, me miqësi dhe solidaritet. Kjo është arsyeja që në këto ditë izolimi nga Koronavirusi, është [...]

Load More Posts

TiBO

Load More Posts

Personazh

Shuhet lideri i Jarabe de Palo, autori i këngës “Depende”

June 10th, 2020|Personazh|

Pau Dones, ishte një nga zërat më të dashura të muzikës rock-pop spanjolle, i njohur për publikun e gjerë për këngë të shndërruara në hite verore si “Depende” dhe “La Flaca”. Lideri i grupit spanjoll [...]

Load More Posts

Televizion

Load More Posts

Turizëm

Load More Posts

Sociale

Moment historik në Kinë: Zero raste të reja me Koronavirus në Wuhan

March 19th, 2020|Sociale|

Të enjten Kina nuk raportoi asnjë infeksion të ri lokal për herë të parë që nga fillimi i krizës së Koronavirusit tre muaj më parë, duke arritur një moment historik në betejën e saj [...]

Koronavirusi dhe sëmundja nga COVID-19, çfarë duhet të dimë

March 18th, 2020|Sociale|

Pyetje dhe përgjigje të shpeshta: Virusi dhe sëmundja nga COVID-19. Çfarë duhet të bëjmë? Si të mbrohemi? Sa të rrezikuar jemi? 1. Çfarë është koronavirusi? Koronaviruset janë familja e viruseve të cilat shkaktojnë sëmundje nga [...]

Load More Posts
 • Mobile
 • Telefon
 • Viber/WhatsApp
 • E-mail
 • Bli Online

Europë, Australi, Azi, Afrikë

 • (355) 67 600 6767
 • +355 44 31 4444
 • (355) 689082244
 • info@tibo.tv
 • www.tibo.tv

Amerikë, Kanada

 • (844) 842-6872 
 • (917) 775-5003 / (917) 775-5012  
 • (355) 689082244
 • info@tibousa.com
 • usa.tibo.tv
We use cookies to enhance your experience. By continuing to visit this site you agree to our use of cookies. More info Prano