COVID-19 prek edhe Shqipërinë e drejtuar nga Edy Reja. Një ditë më parë u konfirmuar se ishte infektuar mbrojtësi Marsel Ismajlgeci. Tashmë konfirmohet se Tirana mund të jetë një “vatër” e virusit.

Erion Hoxhallari, i grumbulluar me Shqipërinë, ka dalë gjithashtu me COVID-19. Ai nuk është i vetmi, pasi edhe fizioterapisti i Tiranës dhe kombëtares, Arzen Voci, e ka pësuar.

FSHF ka njoftuar si më poshtë: Kombëtarja shqiptare ka nisur që prej ditës së hënë grumbullimin dhe stërvitjet intensive në kuadër të dy sfidave të rëndësishme ndaj Hungarisë dhe Polonisë, të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije për mediat dhe opinionin publik se ditën e djeshme është larguar nga grumbullimi mbrojtësi Erjon Hoxhallari si edhe fizioterapisti i Kombëtares, Arzen Voci, të cilët pas testeve të kryera kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Hoxhallari dhe Voci janë larguar menjëherë nga hoteli ku gjenden të grumbulluar për t’u karantinuar dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Kësisoj, Hoxhallari nuk do të jetë pjesë e Kombëtares për dy ndeshjet që cilësohen si vendimtare për Shqipërinë në ëndrrën për të prekur zonën e play-off-it, ku fillimisht do të luajnë më 9 tetor ndaj Hungarisë në transfertë, ndërsa tre ditë më vonë, më 12 tetor do të presin Poloninë në stadiumin “Air Albania”/Oversport.tv