Pas një mungese prej gati dy vitesh këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua lipa është rikthyer sërisht me një tjetër këngë.

“Don’t start now”, titullohet kënga e saj e re e cila na kujton hitin e Gloria Gaynor – I will Survive, publikuar në 1978.

Mjaft seksi dhe estravagande, bukuroshja me origjinë shqiptare ja ka dalë që t’a ngjisë në krye të klasifikimeve këngën e saj të re e cila i ka kaluar mbi pesë milionë shikime në YouTube.

Ashtu si hiti “I will survive” dhe “Don’t start now” , flasin për ringritjen e femrës edhe pas një ndarje, për të dhënë një mesazh thelbësor se jeta duhet të jetohet në të gjitha mënyrat .

Edhe zhanri është i njëjtë, pop dance, të cilën dihet se Dua po e bën markën e saj. Ylli botëror pritet që shumë shpejt të publikojë edhe albumin e saj më të ti i cili do të jetë i dyti në karrierën e saj muzikore.

Burimi: Klan Plus