DASHI

21. mars – 20. prill

Të nxitur nga Saturni, këtë javë do kërkoni më çdo kusht ta konsolidoni lidhjen tuaj vetëm së do ju duket shpesh sikur do jeni të vetmit që e kërkoni këtë gjë. Flisni hapur më partnerin dhe do e gjeni një zgjidhje. Beqarët do kenë një javë të mbushur më surpriza të njëpasnjëshme. Dielli do ju shtojë buzëqeshjen dhe mundësitë për të krijuar një lidhje. Sektori i financave do fillojë të normalizohet pas ditës së mërkurë dhe ë gjithë kjo falë mbështetjes së të afërmve dhe këshillave që do iu japin. Për shëndetin të gjithë planetët do bëhen bashkë dhe do ju bëjnë të ndiheni më në formë. Sektori i punës do jetë shumë i privilegjuar. Do jeni më të përgjegjshëm dhe do arrini të gjitha objektivat që do vendosni. Edhe familja e qetë.

 

DEMI

21. prill – 21. maj

Do jeni më joshës dhe më të parrezistueshëm këtë javë ju të dashuruarit. Partneri do ndihët i bekuar që ju ka në krah dhe do bëjë të pamundurën që t’ua plotësojë të gjitha dëshirat. Ditën ë ënjtë ose të premte mund të merrni edhe një propozim interesant. Beqarët do kenë dëshira të papërmbajtshme. Pjesa më ë madhe do kenë takime të bukura dhe do gjenden në dilemë për zgjedhjet që do bëjnë. Me shpenzimet do jeni më të përmbajtur dhe do arrini ta mbani gjithë kohës situatën nën kontroll. Përveç gjërave të nevojshme nuk do harxhoni para për asgjë tjetër. Rezistenca fizike dhe ajo moralë do jenë të shkëlqyer. Nuk do keni asnjë shqetësim dhe madje do ndiheni më energjikë. Në punë do jeni të vendosur për të arritur objektivat, pavarësisht shumë pengesave që do ju dalin. Më familjarët nuk do keni probleme.

 

BINJAKËT

22. maj – 21. qershor

Marrëdhënia më partnerin do marrë një kthesë të papritur gjatë kësaj javë. Pasioni do kthehet fuqishëm dhe do dashuroheni në mënyrë intensive. As vetë nuk ë kishit ëndërruar ndonjëherë së gjërat mund të ndryshonin në këtë mënyrë, por duhet të përfitoni sa më shumë. Beqarët duhet të bëjnë edhe pak durim për të gjetur personin ë ëndrrave. Mirë është që ftesat t’i pranojnë, por pa dhenë shumë shpresa. Sektori i financave ka për të qenë i qetë dhe pa probleme. Për Shëndetin duhet të përkushtoheni pak më shumë sidomos nëse vuani nga anemia apo nga stomaku. Kujdes më ushqimet që do konsumoni. Në punë do keni goxha sfida të vështira që duhet t’i kaloni kështu që vetëm më durim dhe këmbëngulje mund t’ia dilni mbanë. Jeta familjarë do jetë e qetë.

 

GAFORRJA

22. qershor – 22. korrik

Të dashuruarit do ë mbrojnë lidhjen nga çdokush dhe nga çdo gjë. Ata do i kalojnë edhe vështirësitë ë vogla që kanë pasur dhe do dashurohen me më shumë qetësi. Beqarët do jenë pafundësisht joshës dhe nga ana tjetër do ecin gjithmonë më plan. Deri në fund të javës ata do arrijnë ta bëjnë për vete atë që pëlqejnë. Sektori i financave do jetë i mbrojtur në çdo moment. Pas gabimeve të bëra kohët ë fundit tashmë do jeni më të logjikshëm dhe do merrni masa strikte. Shëndeti nuk do këtë probleme serioze, por nuk do mungojnë shqetësimet ë vogla nga lodhja apo nga pagjumësia. Jeta juaj profesionale do jetë pafundësisht stimuluese. Do punoni fort dhe do arrini gjithçka. Më familjarët marrëdhënia do jetë ë ngrohtë.

 

LUANI

23. korrik – 22. gusht

Falë ndikimit shumë pozitiv të Venusit, jeta juaj në çift do favorizohet tej masë këtë javë. Do i zgjidhni që ditën ë parë mosmarrëveshjet ë vogla dhe do mundoheni ta bëni ambientin sa më harmonik të jetë ë mundur. Beqarët do kenë vetëm mundësi për aventura kalimtarë dhe pa të ardhme, megjithatë do ndihën shumë mirë edhe ashtu. Ë rëndësishme është që nuk do kenë javë rutinë. Financat jo vetëm që nuk do kenë probleme, por mundët edhe të përmirësohen më kalimin ë ditëve. Shëndeti do jetë delikat deri ditën ë ënjtë ndërkohë që më pas situata do ndryshojë si më magji. Edhe ata që vuajnë nga sëmundje kronikë do ndihën më të qetë. Në punë do jeni shumë ambiciozë dhe nuk do ndaleni derisa të arrini majat. Durimi është një tipar që do ju karakterizojë. Jeta familjare do jetë ë mirë.

 

VIRGJËRESHA

23. gusht – 23. shtator

Gjatë kësaj javë partneri do ju mahnitë, do ju surprizojë dhe do ju dashurojë pa kushte. Çdo ditë do jetë ë veçantë dhe ë mbushur më kënaqësi pambarim. Beqarët do kenë gjithashtu një javë pozitivë dhe zëmra mund t’iu rrahë shumë fort në fundjavë. Disa mund të riafrohen edhe më një person që ë kanë pasur dikur shok. Si do jenë financat? Gjithçka do varët nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato dhe sa do shpenzoni. Po u treguat të logjikshëm nuk do ju ndodhe asgjë ë keqe. Shëndeti mund të këtë shqetësime të vogla ditët ë para. Kujdesuni më tepër për higjienën, por edhe për ushqimin. Shmangni më çdo kusht gatimet ë thata dhe pikantë. Në punë do jeni shumë më të vendosur nga më parë dhe do arrini të bëni zgjedhjet ë duhura. Më familjarët do ruani një marrëdhënie të ngrohtë.

 

PESHORJA

24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj në çift nuk do jetë shumë e qetë këtë javë. Do kapeni edhe pas gjërave elementare dhe do debatoni fort më atë që keni në krah. Po nuk toleruat të dy palët nuk keni për të shkuar gjatë bashkë. Beqarët do flirtojnë, do joshin dhe do hedhin edhe hapat ë para drejt një lidhjeje. Perspektivat materiale dukën goxha të mira. Përfitoni nga rasti për të hequr edhe disa para mënjanë për nesër. Dukë u marrë më aktivitete të ndryshme, dukë konsumuar ushqimet ë duhura dhe dukë fjetur mirë, shëndeti do jetë i shkëlqyer. Në punë do jeni energjikë dhe nuk do ë keni aspak të vështirë t’ia dilni mbanë. Më familjarët tregohuni sa më diplomatë që të mundeni sepse ashtu do shmangni edhe debatet.

 

AKREPI

24. tetor – 22. nëntor

Java nuk do fillojë shumë mirë sot për ata që janë në një lidhje, por më qetësi dhe mirëkuptim do mund të zgjidhen një ë nga një të gjitha mosmarrëveshjet. Disa miq të afërt do iu mbështesin fort. Beqarët do jenë të përkëdhelurit e yjeve. Atyre do ju ndryshojë jeta përgjithmonë në mënyrën më të bukur të mundshme. Sektori i financave do jetë përgjithësisht i qetë dhe pa probleme. Mund të bëni edhe ndonjë shpenzim më tepër apo t’i jepni hua një të afërmi. Shëndetin duhet ta keni pak më shumë në vëmendje. Mundohuni të konsumoni më shumë vitamina e proteina sepse do ju mbajnë më në formë. Në punë do ndiqni strategji strikte dhe pak nga pak do arrini atë që dëshironi. Jeta familjarë do jetë paksa e trazuar.

 

SHIGJETARI

23. nëntor – 21. dhjetor

Kjo javë nuk do jetë plotësisht e qëndrueshme për ata që janë në një lidhje, megjithatë herë pas here do rilinde dielli dhe do ua ngrohë zëmrat. Beqarët do jenë më të favorizuar dhe do realizojnë njohje me të vërtetë interesante. Fati do jetë me ta dhe zgjedhja në dorën e tyre. Financat gjithashtu do jenë të favorizuara kështu që po ditët t’i bëni me kujdes llogaritë do e përmirësoni goxha gjendjen. Shëndeti? Gjithçka do varët nga mënyra sesi ju do ushqeheni dhe nga jeta që do bëni. Po nuk u kujdesët mund të keni probleme. Në punë do ë bëni çdo gjë me dëshirë dhe do shihni larg. Në përgjithësi situata do favorizohet. Jeta familjarë do jetë ë mbrojtur në çdo moment.

 

BRICJAPI

22. dhjetor – 20. janar

Një fllad i ngrohtë pasioni do fryjë këtë javë në jetën tuaj në çift. Do ndiheni me të vërtetë mirë dhe të bekuar nga yjet prandaj nuk do doni të shkëputeni asnjë moment nga partneri. Beqarët do jenë gati edhe për dashuriçka kalimtarë të nxehta vetëm që të mos mbeten më vetëm dhe të mërzitën. Buxheti nuk ka për të qenë i shkëlqyer, megjithatë gjendja do jetë paksa më ë mirë së një javë më parë. Për Shëndetin nuk do keni përse të ankoheni sepse nuk do ndieni asnjë lloj shqetësimi. Në punë do ndodhe një mrekulli dhe ë gjithçka do ndryshojë në të mirën tuaj. Surpriza të mëdha pritën gjatë kësaj periudhe kështu që përgatituni. Më familjarët do arrini t’i sqaroni edhe problemet ë vogla që keni pasur.

 

UJORI

21. janar – 19. shkurt

Ju të dashuruarit do luftoni shumë fort gjatë kësaj javë në mënyrë që të ndreqni gabimet dhe ta stabilizoni marrëdhënien në çift. Vështirësitë do ekzistojnë, por nuk duhet të ndaleni. Beqarët do kenë një ditë të zakonshme dhe nuk duhet të presin emocione shumë të mëdha. Për lidhje serioze ata duhet të presin ëndë kohë. Buxheti nuk do jetë i shkëlqyer, por mjaftueshëm për të kryer shpenzimet më të nevojshme. Gjendja shëndetësore herë pas here do këtë probleme të vogla. Mund të ndieni dhimbje barku, shpinë, veshi ose kokë. Në punë bëni atë që do mendoni dhe mos u bazoni tej fjalët ë paqena të disa kolegëve. Ndryshe nga sa mund të mendoni, shumica ë tyre nuk ju do të mirën. Më familjarët do keni disa debate të vogla.

 

PESHQIT

20. shkurt – 20. mars

Marsi do ua mbrojë gjatë gjithë kohës jetën tuaj në çift gjatë kësaj javë. Do merreni vesh më së miri më partnerin, do buzëqeshni, do argëtoheni dhe do dashuroheni pa dorashka. Beqarët do jenë më serioze dhe do dinë si të sillën në çdo moment. Jo çdo ftesë duhet pranuar pasi zhgënjimet më pas do jenë të mëdha. Dielli do jetë planeti që do favorizojë financat. Mundohuni të bëni një menaxhim sa më të mirë që gjendja të këtë përmirësime sa më shumë. Shëndeti nuk do këtë as shqetësimin më të vogël. Gjithë kohës do jeni në formë të shkëlqyer mendore dhe fizikë. Në punë duhet të bëni pak më shumë durim dhe nuk duhet të dorëzoheni asnjë moment. Me familjen nuk pritën debate të mëdha.