La Casa De Papel i njohur edhe si “Money Heist” është duke u rikthyer në Netflix për sezonin e katërt, që thuhet se do të dalë në treg në janar të vitit 2020.

Seria shumë e pëlqyer spanjolle është ndër titujt më të njohur në Netflix, kështu që ja çfarë dimë në lidhje me sezonin e katërt të Money Heist dhe kur do të jetë në Netflix.

Rikthimi vjen pas një kohe më të gjatë se pjesa e tretë, madje vjen paksa e befasishme duke pasur parasysh që producenti Alex Pina është duke punuar në një seri tjetër Netflix Original që do të dalë në vitin 2020. Alex Pina është një emër që do të shihni në Netflix për shumë vite, pasi ai nënshkroi një marrëveshje ekskluzive me Netflix vitin e kaluar.

Lajmi erdhi nga një konferencë për shtyp javën e kaluar ku Alex Pina konfirmoi që pjesa e katërt e shfaqjes kishte filluar tashmë xhirimet.

Money Heist u bë një sukses i menjëhershëm pasi Netflix e zgjodhi atë si më i shikuari ndërkombëtarisht. Dy sezonet e para ishin transmetuar në Antena 3 në Spanjë para se të bëhej një Netflix i plotë për sezonin e tretë.

Tani një javë apo pak pas publikimit të sezonit të katërt të Money Heist, Netflix ka lëshuar statistikat e shikimit për shfaqjen dhe është mbresëlënëse, ndërsa mbi 34 milionë janë abonuar për të parë shfaqjen në të gjithë botën.

Burimi: RTK