Liga Profesionale e Futbollit Francez (LFP), pas vendimit të Francës për të ndaluar të gjitha ngjarjet sportive deri në
shtator, ka vendosur që të kurorëzojë PSG kampione të Ligue 1, duke marrë renditjen aktuale si përfundimtare.

Skuadra e Thomas Tuchel ishte 12 pikë përpara nga Marseja e vendit të dytë me 11 ndeshje të mbetura.

Ky është titulli i nëntë i Parisit në Ligue 1 dhe i treti me radhazi.

Nimes, Amiens dhe Toulouse aktualisht janë në tre vendet e fundit dhe vendimi për rënien nga kategoria për to do të
merret në një datë të mëvonshme.

Kualifikimi për Ligën e Kampionëve të sezonit të ardhshëm dhe Europa League është vendosur gjithashtu të vendoset në
një datë të mëvonshme.