Momenti i magjishëm që përloti miliona shqiptarë.

Goli i Shqipërisë në ndeshjen me Rumaninë ishte momenti i shumëpritur nga të gjithë Shqiptarët në Euro 2016. Sadiku bëri krenarë kuqezinjtë kudo ndodhen. TiBO IPTV ishte i pari që shpërndau videon e golit e cila shumë shpejt u shpërnda online në mediat sociale dhe mori mbi 166,000 klikime dhe 34,000 shikime vetëm mbas një ore. Emocionet e ndeshjes më të rëndësishme të EURO 2016 shqiptarët e ndoqën në mbarë Globin vetëm me TiBO IPTV.