Pamje spektakolare aq edhe të frikshme vijnë nga Meksika, aty ku vullkani “Popocatepetl” dhuroi një tjetër shfaqje.

Një re hiri dhe shkëmbinjë të shumtë u ngritën, duke arritur rreth 3 mijë metra në qiell. Për fatin e mirë, nga shpërthimi i vullkanit nuk kishte të lënduar. “Popocatépetl” është një vatër aktive e vullkanit, rreth 70 km (43 milje) në jug-lindje të kryeqytetit, Mexico City.

Emri i saj do të thotë “mali i tymosur” në gjuhën indigjene Náhuatl.

Tek linku më poshtë do të gjeni edhe videon: