Për Shqipërinë është momenti i së vërtetës. Kuqezinjtë presin sot në mbrëmje në Elbasan Arena, Andorran në një ndeshje që duhet ta fitojnë me çdo kusht dhe nëse ja dalin do të thyejnë rekordin e pikëve të arritura ndonjëherë në një fushatë eliminatore pasi do të ngjiten në kuotën e 15 të tillave.

Trajneri Edy Reja ka kërkuar mbështetje sa më të madhe nga tifozët pasi kjo ndeshje nuk është e lehtë, gjithsesi pavarsisht mungesave dhe rrethanave më vëmendjen më të madhe që shkon te sfida e së dielës ndaj Francës ku do të inagurohet dhe stadiumi i ri, në Elbasan Arena Shqipëria pritet të bëjë detyrën përballë një Andorre që ka grumbulluar 3 pikë në këto eliminatore dhe kërkon të qëndrojë në vendin e parafundit.

Ndryshime në formacion do të ketë krahasuar me ndeshjen e fundit ndaj Moldavisë, me Rejan që synon të ruajë disa nga titullarët për sfidën ndaj Francës. Në sulm mund të debutojnë Florian Kamberi ose Taulant Seferi ndërkohë që në mesfushë janë edhe problemet pasi Klaus Gjasula është i skualifikuar, Abrashi i dëmtuar, Memushaj jo në formën optimale ndërkohë që Xhaka dhe Kaçe nuk kanë ardhur në grumbullim.

Shqipëri-Andorra do të nisë në orën 20:45 dhe do të transmetohet live në TiBO në kanalin e Supersport.