Sonte në mbremje starton Seria A për sezonin e ri 2017/2018. Takimi i parë është ai mes Juventusit dhe Cagliarit, ku kampionët e Italisë pas disfatës në Superkupë ndaj Lacios, do mundohet të arrijnë fitoren e parë. Ndeshja do të luhet në orën 20:45, ndërsa në orën 11:45, do të luhet takimi mes Veronës dhe Napolit.

Tetë takime e tjera do të luhen të dielen. Seria A këtë sezon premton surpriza, pasi gjatë merkatos së verës në lëvizje janë vënë të gjitha ekipet, duke përforcuar të gjitha repartet që sezonin e shkuar hasën probleme.

Kalendari i ndeshjeve